Swipe to the right

7 ideed, kuidas dekoratiivpadjad kodu hubasemaks muudavad

7 ideed, kuidas dekoratiivpadjad kodu hubasemaks muudavad
22. august 2016 Pole kommentaare

Suvi hakkab vaikselt otsi koomale tõmbama ning üha rohkem veedame taas aega koduseinte vahel. See aga ei pea kindlasti olema kuidagi piiratud või kammitsetud tunne, sest kodu võiks olla koht, kus ongi tegelikult kõige parem olla.

Igaühel meist on oma nägemus hubasest kodust, kuid üsna kindlalt käivad selle juurde erinevad tekstiilid – kardinad, vaibad ja dekoratiivpadjad. Just viimased on need, millega on kõige lihtsam mängida ja interjööri oluliselt muuta. Soovid rõõmsat ja särtsakat eluruumi, lisa mõned värvilised padjad. Soovid tagasihoidlikumat zen-pesa, hoia värvid tagasihoidlikud, kuid mängi tekstuuride ja materjalidega.

Järgnevalt ongi välja toodud 7 ideed, kuidas dekoratiivpatjadega kodu hubasemaks muuta. Loodan, et leiad siit midagi inspireerivat ka oma koju.


1. Värvid

Ka Eestis üha enam populaarsemaks saav interjööri stiil, Skandinaavialik kodu , on tihti kaalutletud ja läbimõeldud, harmooniliselt kokku sobivates toonides ning minimalistlik. Et aga kodu ei oleks liialt range ja konkreetne, tuleks seal kindlasti kaasata erinevaid esemeid oma lemmikvärvides . Kui Sinu värvieelistus on ajas muutuv, on kõige lihtsam kodu kaunistada erinevate dekoratiivpatjadega. Vastavalt tujule või aastaajale saad erinevate värvidega oma isikupära koduses interjööris edasi anda. Värvid on moes!

Värvilised dekoratiivpadjad


2. Mustrid

Romantikud vaatavad eelkõige erinevate lille- ja loodusmustrite poole, kuid neile, kes muidu kirevaid mustreid pelgavad, on hetkel moes ka sümmeetria – olgu see siis triipude, ringide, ruutude, rombide vms kujul. Erinevate mustritega dekoratiivpadjad on pilkupüüdvad nii värvilisena kui monokromaatilisena.

Neerumustriga dekoratiivpadi


3. Tekstuurid

Kui eelistad minimalistlikku interjööri ega soovi värvide ja mustritega eksperimenteerida, on siiski võimalus interjööri elavdada erinevate tekstuuridega. Näiteks dekoratiivpadjad on tihti väga erinevatest materjalidest ja nende omavahel kombineerimine annab väga efektse tulemuse. Paiguta kõrvuti näiteks matt hall villane dekoratiivpadi ja väiksem metallik-tooni padi ning naudi looduslähedust ja glamuuri samaaegselt .

Naturaalvillased dekoratiivpadjad


4. Erinevas suuruses padjad

Dekoratiivpatjade mõte interjööris on lisada hubasust ja aktsenti muidu harmoonilisse ruumi, seega kombineeri julgelt erinevas suuruses ja erinevates värvides patjadega. Võid üllatuda, kuidas muidu nii eriilmelised padjad üheskoos hoopis uue mulje loovad. Selle asemel, et mitu ühesugust patja rangelt ritta laduda, tõsta suuremad padjad tahapoole ja mitu väiksemat nende ette, et luua veelgi mõnusam ja kutsuvam atmosfäär.

Hõbedased dekoratiivpadjad


5. Suur kuhi diivanipatju

Mis oleks parem, kui jahedal õhtul oma pessa suurte pehmete patjade vahele pugeda, nautida sooja jooki ja lemmikfilmi või uut põnevat raamatut. Kontoris saab niigi terve päeva eeskujulikult laua taga istuda, kodus on lõõgastumise ja mõnulemise aeg.

Diivanipadjad


6. Padjad põrandal

Igas kodus on olemas nii-öelda keskpaik, kus jagatakse pere rõõme ja muresid ning istutakse koos külalistega. Tihti on see keskpunkt kamina või televiisori ees . Hubasust saad siin lisada suurte dekoratiivpatjadega põrandal. Paiguta need ringi- või kaarekujuliselt, et omavahel suhtlemine mugavam oleks. Samas on nii ka mõnus seltskonnaga üheskoos mõnd head filmi nautida.


7. Dekoratiivpadjad väljaspool elutuba

Dekoratiivpadjad ei kuulu ainult elutuppa, neid võib väga edukalt kasutada ka magamistoas, lõõgastumisnurgas või terrassil. Igaühel meist on aeg-ajalt vaja omaette olla, eemal igasugusest mürast ja segajatest. Leia oma kodus koht, kus on tavaliselt kõige vähem sagimist ning tee sellest oma lõõgastumispaik. Aseta põrandale vaip või madrats ning kuhja see üle hunniku dekoratiivpatjadega ning hoia käepärast ka paar õhukest tekki või pleedi. Eriti tore, kui selline pesa on akna all, et õhtuvaikuses lihtsalt taevasse vaadata.

Magamistoas lisavad hubasust dekoratiivpadjad, mis on asetatud korda tehtud voodi peale. Muidugi on oht, et see suur hunnik pehmust voodi peal on liiga ahvatlev, et sealt üldse eemale saada.Ka on põnevad erinevate sõnumite ja tsitaatidega dekoratiivpadjad, et igas päevas oleks killuke motiveerivat inspiratsiooni.

Rõdul või terrassil on samuti mõnus värsket õhku ja päikest nautida, kui Sind ümbritsevad värvilised dekoratiivpadjad. Õmble mitu patja ühte külge pidi kokku ning saad hoopis omanäolise pikutamispadja.

Tonight / Not tonight padi magamistuppa


Perfect Home’i e-poes on saadaval erinevas suuruses, toonis ja tekstuuriga dekoratiivpadjad, aga ka muud kodutekstiili tooted, nagu vaibad ja pleedid jms.