Swipe to the right

7 sisustusideed hubaseks jõuluajaks

7 sisustusideed hubaseks jõuluajaks
7. detsember 2016 Pole kommentaare


Pühadeootusaeg on juba täie hoo sisse saanud ning paljudes kodudes on välja otsitud jõuluteemalised dekoratsioonid ja sisustusaksessuaarid. Alljärgnevalt leiad 7 sisustusideed, millega oma kodu pühadeajaks hubasemaks ja armsamaks muuta.


Elav tuli

Pimedal ja külmal talveajal lisab elav tuli interjööri soojust ja valgust. Kamina ümber saab pere kokku, et üheskoos toredaid lugusid jagada ning lähedastega aega veeta. Paljudes kodudes küll ei ole kaminat, kuid erinevate küünalde ja valgustitega saab luua sama sooja ja hubase tunde.

Kui pole aga võimalik elavat tuld oma koju tuua, siis aitavad meeleolu luua LED küünlad. Päris küünlaga äravahetamiseni sarnased, vahaga kaetud ning võbeleva leegiga küünlad on ohutud, sest töötavad patareidega. LED valgustuse võib põlema jätta kas või ööseks ning ei pea muretsema laste, vanurite või koduloomade ohutuse pärast küünalde kasutamisel.

Patareidega LED küünlad


Jõulupärjad

Pärgasid kasutatakse kodu kaunistamiseks eelkõige advendi- ja jõuluajal. Advendipärja traditsioon pärineb 16. sajandi Saksamaalt, kus 1. advendil ülesriputatud pärjaga algas jõuluootusaeg. Igihaljastest okstest valmistatud pärg sümboliseerib vastupidavust ja tugevust.

Kasuta pärja valmistamiseks oksi, käbisid, lehti, lilli, punaseid marju jm looduslikku. Kinnitades pärja külge LED valgusriba, saad eriti pilkupüüdva kaunistuse. Kui Sul aga metsas käimiseks ja pärja valmistamiseks aega napib, leiad ilusa jõulupärja ka Perfect Home'i e-poest siit.

Pärja uksele riputamiseks kasuta spetsiaalset pärjahoidjat. See on praktiline, kergesti kasutatav ning kena täiendus ilusale pärjale.

Valge jõulupärg LED tuledega Punaste marjadega kasetohust jõulupärg


Temaatiline kodutekstiil

Jõuluteemalised kodutekstiili tooted on aasta-aastalt üha rohkem moes. Kuna suur osa jõuludest keerleb köögi ja toiduvalmistamise ümber, siis temaatilisi aksessuaare leiab eelkõige köögist: pehmed leivakorvid, pajakindad, põlled, rätikud, linikud jms. Värvidest on eelistatud punane, valge ja naturaalne beež. Ajatud sümbolid on kindlasti südamed, tähed, lumehelbed, päkapikud ja põhjapõdrad.

Tekstiilist leivakorv ja pajalapid Jõuluteemaline pajakinnas


Jõuluehted

Jõuluehted käivad traditsiooniliselt küll kuuse külge, kuid palju põnevam on, kui asetad neid erinevatesse kohtadesse kogu elamises. Näiteks võid panna kuhjaga ehteid kausiga lauale või korviga aknale.

Loomamotiividega jõuluehted Hõbedane südamekujuline jõuluehe Hõbedased jõuluehted Tilgakujulised jõuluehted


LED tuled

Loo kodus hubane õhkkond maheda valgustusega. Lisaks juba ülalmainitud LED küünaldele aitavad meeleolu luua erinevad valguspaelad ja LED valgustid.

Valguspaeltega loominguliselt toimetades võid saavutada väga põnevaid ja omanäolisi dekoratsioone. Paiguta valguspael näiteks ümber suure kella või pildiraami, et sellele hämaramas valguses rohkem tähelepanu juhtida. Mässi valguspael korrapäratult läbipaistvasse nõusse ja saad haldjatulukeste efekti. Kasuta valguspaela jõulupärja juures või säti valguspael vaagnale okste, küünalde ja jõuluehete vahele.

LED valguspael laternas LED valgusriba LED valguspael vaasis LED valguspaelaga kaunistatud kell


Pehmed päkapikud

Ühes õiges hubases kodus on kindlasti ka hästi palju pehmust - tekid padjad, vaibad, pleedid ja kõik muu, millega ümbritsedes end justkui pilvetupsu sees tunda. Pehmust saad interjööri lisada ka erinevate pehmete aksessuaaridega, nagu näiteks päkapikukujud. Vahvad vilditud või puuvillased päkapikud pakuvad palju rõõmu ka pere pisematele liikmetele.

Hallid pehmed päkapikud Punased pehmed päkapikud


Kuusk

Kuuse tuppa toomine on paljudes peredes see viimane lihv, mis jõulutunde täiuslikuks teeb. Paraku aga on loodusest kuuse toomine kohati tülikas tegevus ning kuusk jõuab koju alles vahetult enne pühi. Üha enam aga tahetakse pühadeootusaega alustada ja mööda saata just kuuse ja küünlavalguse seltsis. Elutruu välimusega kunstkuusk on heaks alternatiiviks metsakuusele, võimaldades kuuse juba varakult koju tuua ning jätta metsakuuse ilu looduses nautimiseks.

Perfect Home'i jõulupuude eelised lisaks elutruule välimusele on: LED tuled, mida võib põlema jätta ka ööseks, on juba kuuse küljes; kuuse jalg on kaasas; kuuske on kokku pannes kompaktne ja mugav hoiustada; kuusele ja tuledele kehtib 10 aastat garantii.

185 cm jõulukuusk ehetega 215 cm jõulupuu ja päkapikud Ehitud jõulupuu kingitustega


Jaga meiega oma jõulukodu pilti! Lae pilt instagrami ning kasuta hashtagi #perfecthomeshop ja veendu, et Sinu konto oleks avalik, et ka meie pilte näeksime.

Valiku jõuluteemalisi aksessuaare leiad Perfect Home'i esinduspoes Tallinnas, Merivälja tee 24 või Perfect Home Eesti e-poes siin.